Filmlere Lütfen Yorum Yapmayı Unutmayınız " Ricamız

  Görsellik ile gizem arasındaki Sır

Görsellik ile gizem arasındaki Sır 14 Ekim 2017

Jüpiter evimiz olsaydı gökyüzü böyle görünürdü. Ve diğer 60 adet uydusu ile birlikte Şeklini bilmediğimiz mevsimler yaşardık. Üstelik güneşe ihtiyaç duymadan, fakat buz uydusu Europa kısmımıza denk gelirse donma riski çok yüksek olurdu.

İlerliyen yıllarda Europa'nın buzulları eriyecek ve büyük bir su gezegeni halini alıcak ki bu yıllar geldiğinde güneş Dünya'ya Ay kadar yakın olacak ve süper kütle halini alıcak. Yeni evimiz ya Europa yada Saturn'ün uydusu Titan olucak. Yanlız bir buralara Mars gezegeninden kaçıp gelicez güya Dünya'mız yaşanmaz bir yer halini alıcağı için yeni evimiz olan o zaman için eskiyecek Mars'tan gelicez. 
Titan yüzeysel şekilleri bakımından dünyaya çok benzese de yağmur yağışı Metan olarak toprağına düşüyor. Mars'ın atmosferi çok ince olduğundan herhangi bir yağış görülmüyor fakat onu dünyalaştırmak yine bilimin şefkatli kollarında. 
- Mars'ta koloni kurabiliriz. Kutup evler inşa ederek, ama 12 ila 15 şiddetinde depremlere dayanmalı,
- Europa'da yaşam kurabiliriz. Yüzen evler inşa ederek 
- Titan'da hayatta kalabiliriz, Atmosferini metanı temizleyerek, Komşu uydu olan Encaladus gezegeninden su taşıyarak.
Bilim Eğlencelidir. Sen nasıl eğlenmek istersin!

Yazar: Şahin

  • Beğen
    3
  BENZER HABERLER
  SON YAPILAN YORUMLAR
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı , film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.

Ayın popüler üyelerine 1 haftalık VİP üyelik hizmeti sunulmaktadır. Durmayın , sizde VİP üyelik yarışına katılın...
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Reklamı Gizle[x]