Filmlere Lütfen Yorum Yapmayı Unutmayınız " Ricamız

  Finlandiya yapımı RENDEL Filmi İnceleme

Finlandiya yapımı RENDEL Filmi İnceleme 06 Aralık 2017

Finlandiya yapımı olan RENDEL filmi hakkında inceleme yapacağız. Arkadaşlar öncelikle belirtmek isterim ki rendel kesinlikle bir süper kahraman yada o tarz da film değil. Bazı sayfalar süper kahraman olarak tabir etmiş o yüzden bu yanılgıya düşmeyin. Niye süper kahraman değilmiş ki diyeceksiniz nedenini filmi incelerken öğreneceksiniz. Finlandiya gibi gelişmemiş bir ülkeden açıkçası ne çok kötü ne çok iyi bir film çıkmış. Grafik,kamera,kalite der

RENDEL, Filmin içeriğine girecek olursak arkadaşlar önce rendel karakteri nasıl doğdu ondan bahsetmek istiyorum. Ramö işinde başarılı, çok güzel bir eşi ve kızı olan iyi bir aile babasıdır. Her ne kadar işinde başarılı olsa da bir iş toplantısında kurikka isimli bir müşterisini geri çevirir ve bu onu işinden eder. Daha sonra ne kadar iş baksada kimse ona iş vermez ve çaldığı tüm kapılar yüzüne kapanır. birgün geri çevirdiği müşterisi kurikka ile karşılaşır ve kurikka ramö ya iş teklif eder. El mahkum ramö kabul eder. İş ise bildiğiniz muhasebe. 

Erola, ilaç üreten bir şirketin sahibidir. NH25 adında bir ilaç üretirler ve ilaç testlerden geçerek avrupa birliği tarafından kabul edilir. İlacın bazı yan etkileri vardır ancak bunu herkesten saklamaktadır. Avrupa ülkelerine dağıtımı için gizli güçlerle çalışmaktadır ve bu yolda karşısına çıkan herkesi temizlemeye hazırdır. Rotikka erolanın oğludur. Aynı zamanda da sağ kolu gibi kullanır ancak tek yaptırdığı pis işler için ayakçılıktır. Hatta oğlunu hiç sevmez ve ona tam bir çöp gözüyle bakar. Rotikka İşkence etmekten adam öldürmekten çekinmeyen zalim bir tiptir. İlaç firmasında bazı sıkıntılar meydana gelir ve içlerinde bir hain olduklarını düşünürler. Ne yazıktır ki dosyalarla iç içe olan ve işe yeni başlamış olan ramö dan şüphelenirler. Ellerinde hiçbir kanıt olmadan ramönun evine giderler. Psikopat olan rotikka hiç acımadan karısını ve küçük kızını öldürür. ramöyü da öldürdüklerini sanırlar ama ölmez. Ailesinin acısından ne yapacağını bilemeyen ramö yaralı bir şekilde bodrum katına iner. Yüzünün yarısı bakılmayacak durumdadır. Orada bulduğu bazı kimyasalları karıştırarak kendisine bir maske yapar. Diğer süper kahramanların aksine bu maske kafasından çıkmayan türden bir maske arkadaşlar. Daha sonra bu şirketten ve rotikkadan intikam almak için yola çıkar. Ve böylece rendel adındaki intikamcı ortaya çıkar. Videonun başında da süper kahraman olmadığını söylemiştim, şimdi daha iyi anlamışsınızdır.

Film tabi benim anlattığım şekilde ilerlemiyor arkadaşlar. Filmin başından itibaren rendel karakteri var. Bi yandan güncel hayatı oynatırlarken biryan da kısa kısa karelerle geçmişe dönerek rendel karakterinin nasıl doğduğuna değiniyorlar. Bu yüzden filmi ister max payne e ister punisher e benzetebilirsiniz. Yeri gelmişken rendel isminin de nerden geldiğini söyleyim arkadaşlar. Rendel ismi ilaç firmasının bir kağıdında geçer ve ramö tesadüfen o kelimeyi görür. Ve kendine bu adı koyar. Tek yaptığı şey bu da değildir. Ailesinin acısından hafifte olsa kafayı sıyıran ramö kendine hayali bir kadın yaratır ve nereye gitse o kadında yanındadır. Rendeli yönlendiren kişi odur. Call Duty Black ops u oynayanlar Reznov karakterini bi düşünsünler ne demek istediğimi anlarlar. 

Neyse Kurikka şirkete ait 2 milyon para çalar. Çaldığı bu parayı saklar ama yediği işkenceye rağmen paranın yerini söylemez. En son hastanelik olur ve hastaneye düşünce rendel onu kaçırır ve birlikte çalışmaya başlarlar. Kurikka rendel için bilgi sağlamaktadır. Rendel yavaş yavaş erolanın işlerine çomak sokmaya başlar ve bu durum ciddi bir hal alır. Ne yaptılarsa rendel i durduramazlar. En son radek isimli bir katile başvururlar ve oda bir ekip toplar. Filmin bazı kısımları gerçekten sizi ekrana kilitleyen dövüş sahneleriyle dolu. Bu açıdan film biraz daha izlenesi bir hal alıyor. Derken film ilerliyor Rendel kötü adamların çoğunu öldürüyor ama asıl hedefine yani rotikkaya ulaşmayı bi türlü beceremiyor. Rotikka ise bu sırada sessizce babasının karşısına oturuyor ve bir el sıkarak babasını tahtalı köye postalıyor. En sonunda rendel rotikkaya ulaşıyor ve biraz uğraştırsa da rotikkayı da öldürüyor ve ilaç firmasına bağlı ne kadar yolsuz adam varsa hepsini temizlemiş oluyor. filmin sonunda rendel ölmüyor elbette. Hatta filmin devamının geleceğine dair kısa bir sahne bile var.

Filmde olaylar çok hızlı bir şekilde ilerliyor arkadaşlar. Olayların akışı yönünden filmi pek beğenmedim. Ama karakter güzel onu güzel yapmışlar. Zaten film 1 saat 45 dakika. Öyle marvelin filmleri gibi 2 buçuk 3 saat değil. Zamanın kısıtlı olması filmde ki olayların çok hızlı ilerlemesine sebep olmuş. Herşeye rağmen izlenecek bir film arkadaşlar. en azından izlemedim demezsiniz. Burda videomuzun sonuna geldik arkadaşlar beni izlediğiniz için teşekkür ederim. Söylemek istediklerinizi lütfen yorum olarak yazın. Kanalıma abone olmayıda unutmayın herkese iyi eğlenceler hoşçakalın.
 
  • Beğen
    0
  BENZER HABERLER
  SON YAPILAN YORUMLAR
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı , film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.

Ayın popüler üyelerine 1 haftalık VİP üyelik hizmeti sunulmaktadır. Durmayın , sizde VİP üyelik yarışına katılın...
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Reklamı Gizle[x]